GŁOŚNE CZYTANIE

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
W bieżącym roku rozpoczęliśmy w naszej grupie  akcję czytania książek przez rodziców, która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych wśród przedszkolaków, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.
W tym roku  akcję rozpoczęła  mama Darii oraz nauczycielka z naszego przedszkola– pani Agnieszka .  Panie  czytały  dzieciom książeczki przyniesione z domu. Czterolatki z zaciekawieniem słuchały bajek i oglądały kolorowe ilustracje. Chętnie rozmawiały na temat bohaterów oraz ich przygód.

Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, każdy kto chciałby poczytać przedszkolakom jest mile widziany.