DYSKOTEKA ODBLASKOWA

09.02 Funkcjonariusze  Policji z Łomży razem z dziećmi udali się na odblaskową planetę, aby podczas wspólnej zabawy wskazać jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest dobra widoczność wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zorganizowana  dyskoteka jest przykładem na to, iż wspólna zabawa uczy dzieci już od najmłodszych lat podstawowych zasad bezpieczeństwa nie tylko na drodze. Jest to bardzo ważna inicjatywa, bowiem każdego roku zdarza się wiele tragicznych wypadków. Są one spowodowane bezmyślnością i nieuwagą zarówno kierujących jak i pieszych. Wszyscy chcemy aby takich zdarzeń było jak najmniej. Dlatego też warto dzieciom mówić o bezpieczeństwie jak najwcześniej a wiadomo, iż w młodym wieku dzieci najwięcej i najchętniej uczą się właśnie poprzez zabawę.