WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

Dziś dzieci z grupy V wraz z paniami, wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, Filia nr 2 w Łomży, przy ulicy Księżnej Anny 2. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, oraz kształtowanie poczucia szacunku dla książek. Pani Bibliotekarka oprowadziła nas po bibliotece, opowiedziała przedszkolakom co to jest biblioteka, jak się w niej zachowywać oraz jak wypożycza się  kolorowe książeczki.  Na lekcji bibliotecznej dzieci wysłuchały czytanej bajki pt. „Koty i kotki”, odpowiadały na zadawane im pytania odnośnie czytanej treści. Następnie przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, związane z nadchodzącą pora roku. W dalszej części dla małych czytelników zostały przygotowane atrakcje w postaci zabaw ruchowych.  Na koniec dzieci z grupy V wraz z panią nauczycielką wypożyczyły książkę którą wspólnie przeczytały i omówiły w przedszkolu. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze. Zachęcamy wszystkich rodziców do korzystania z biblioteki wraz ze swoimi dziećmi i głośnego im czytania.