Poznajemy pracę informatyka

W poniedziałek gościliśmy w grupie tatę Franusia pana Krzysztofa, który  opowiedział dzieciom na czym polega praca informatyka i czym on sam zajmuje się w przedszkolu. Następnie omówił budowę komputera, pokazał dysk i wszystkie inne części oraz podzespoły, z których składa się komputer. W przystępny i zrozumiały dla dzieci sposób, przeprowadził prelekcję wdrażającą do bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zwrócił uwagę na pozytywne wykorzystywanie narzędzi TIK w wyszukiwaniu informacji, np.: w Internecie. Pan informatyk zachęcał dzieci do przestrzegania zasad bezpiecznego korzystania z komputera (gier, filmów oraz Internetu) tylko i wyłącznie pod nadzorem rodziców lub wychowawców w przedszkolu . Pszczółki dowiedziały się o szkodliwości zbyt długiego czasu spędzonego przed monitorem komputera i jego wpływie na zdolności percepcyjne umysłu, zwłaszcza u rozwijających się dzieci. Pięciolatki obiecały, że nie będą przekraczać dozwolonych 20 minut dziennego korzystania z komputera – bezpiecznego czasu, jaki mogą poświęcić dla przyjemności przed monitorem.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i cenną wiedzę.