RERALIZACJA PROGRAMU PROFIKATYCZNEGO „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

W biegłym tygodniu realizowaliśmy program profilaktyczny antynikotynowy „Czyste powietrze wokół nas”. W ramach programu dzieci uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, podczas których obserwowały źródła dymu, poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą ich rodzajów, i przyczyn wydobywania się, zwiększyły wiedzę na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz skutków palenia papierosów, dowiedziały się jak należy zachowywać się w zadymionych pomieszczeniach oraz jak sobie radzić, gdy inni palą papierosy. W kolejnych etapach realizacji programu odbyła się rozmowa z dziećmi z wykorzystaniem planszy źródła dymów, która była inspiracją do wykonania prac plastycznych. Następnie zorganizowano ćwiczenia oddechowe przy muzyce, podczas których dzieci wdychały różne zapachy. Dzieci poznały również bohatera programu – Dinusia i narysowały jego portret. Nauczyły się też piosenki, która towarzyszyła im w czasie zajęć.