ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC LUTY 2024

TEMAT KOMPLEKSOWY:  „ TAJEMNICE KOSMOSU”

• Rozwijanie zainteresowania kosmosem; Poznawanie nazw wybranych planet Układu Słonecznego, np. Mars, Wenus
  • Aktywne uczestnictwo w zabawach  i działaniach organizowanych w ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak”- „Dyskoteka Odblaskowa”-09.02.2024, Poznanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach przez pieszych.

TEMAT KOMPLEKSOWY: „BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI”

• Rozwijanie zainteresowania książką i wdrażanie do ich szanowania.
  • Rozwijanie wyobraźni dziecięcej, oraz inspirowanie ich do wyrażania treści w formie ekspresji ruchowej, wcielanie się w role.

TEMAT KOMPLEKSOWY:   „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

• Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń (realizacja programu profilaktycznego „ Czyste powietrze wokół nas”)

TEMAT KOMPLEKSOWY: „W DZIECIĘCYM LABORATORIUM”

• Aktywne uczestnictwo w zabawach badawczych ( dziecko – ogląda, szuka, obserwuje, porównuje, bada, eksperymentuje).
  • Poznanie prostych zjawisk przyrodniczo-fizycznych poprzez przeprowadzanie prostych doświadczeń.