Logorytmiczne Misiowanki

Kolejny moduł projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Logorytmiczne misiowanki” został  zrealizowany.

W ramach modulu dzieci wzięły udział w zajęciach logorytmiczych, które polegają na połączeniu terapii logopedycznej z rytmiką. Dzieci ćwiczyły buzię i język, wysłuchały opowiadania o Misiu Mieciu, w trakcie którego powtarzając odgłosy, ćwiczyły aparat artykulacyjny, a następnie gimnastykowały swoje palce, naśladując opisaną w opowiadaniu sytuację. Bawiąc się przy muzyce różnicowały wysokość dźwięków, reagowały na zmianę tempa, odtwarzały podany rytm, wykonywały ćwiczenia słuchowe i oddechowe. Na zakończenie spotkania kolorowały obrazek Misia Miecia i przycinały mu grzywkę.

Zajęcia logorytmiczne pobudzają zarówno rozwój słuchowy, jak i ruchowy. Jest to ogromny atut tych ćwiczeń. Dzieci uwielbiają aktywnie spędzać czas i każda forma takiej zabawy daje im mnóstwo satysfakcji.