DZIEŃ KROPKI

„Międzynarodowy Dzień Kropki” obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci i wychowawczynie tego dnia przyszły  ubrane  w grochy, kropki i groszki. Świętowanie rozpoczęliśmy  od zapoznania się z Vashti poprzez obejrzenie i omówienie krótkiej bajki. Następnie dzieci opowiadały o swoich talentach i umiejętnościach / głównie był to sport/ i powoli wkraczaliśmy w kropkowy świat zabawy .Dzieci wykonały kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Klasyfikowały kropki wg koloru i układały je na danym kolorze, bawiły  się z chustą animacyjną i kolorowymi kropkami do piosenki „Kropka”, zrobiły eksperyment używając  wacika kosmetycznego w różnokolorowe kropki i mleka. Tego dnia było  KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.