„Dzień Ziemi obchodzimy  – ekologii dzieci uczymy
Każdy przedszkolak chce znać – jak o środowisko dbać!”

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji w naszej grupie  cały tydzień obfitował w zabawy i zajęcia dotyczące tego tematu. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Poznały piosenkę “Przyjaciel przyrody”, utwory literackie dotyczące ekologii, układały historyjki obrazkowe. Przypominaliśmy sobie także zasady segregacji śmieci i wykonaliśmy  piękne prace plastyczne. Wszystkie te działania miały  na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej planety.