Święto Babci i Dziadka

„Rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła,

babcia z dziadkiem przyszła

dzisiaj do przedszkola.

Z nami się radują, z nami podśpiewują…

Hej, kolęda, kolęda!”

16 stycznia w naszej grupie miała miejsce uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” i dlatego  odwiedzili nas dziadkowie i babcie. Dzieci pod kierunkiem nauczycieli, przygotowały dla nich program  artystyczny. W pierwszej części przedstawiły Jasełka pt.  „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i zaprosiły gości do wspólnego kolędowania. Następnie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny „Moja Babcia i mój Dziadek” oraz wykonały taniec „Grozik”.  Zabawiły się też w zabawę  „Babciu,  Dziadku zrób tak”. Na zakończenie przedszkolaki złożyły swoim kochanym babciom i dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły wykonane samodzielnie laurki.  Dziadkowie Kubusia pogratulowali dzieciom pięknego występu i w nagrodę poczęstowali ich cukierkami.  Potem były   pamiątkowe zdjęcia oraz  podwieczorek przygotowany przez panie kucharki z przedszkola i rodziców, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy  również Babciom i Dziadkom za to,  że odwiedzili nas  i za  to, że mogliśmy chociaż trochę umilić im czas i sprawić radość. Spotkania takie sprzyjają wzmacnianiu więzi rodzinnych oraz  kształtują postawy okazywania  szacunku  dla osób starszych.