LOGORYTMICZNE MISIOWANKI

Zuchy z grupy II doświadczyły radosnej aktywności zabawowej poprzez realizację III modułu projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.  Najpierw dzieci w towarzystwie Misia Tuptusia wysłuchały opowiadania o Misiu Mieciu, który wybrał się do fryzjera. Na podstawie wysłuchanego tekstu czterolatki ćwiczyły aparat artykulacyjny, powtarzały odgłosy z zakładu fryzjerskiego, a na koniec modelowaly fryzurę Mieciowi (na szablonie sylwety Misia) według własnego uznania.  Po „ciężkiej” pracy dzieci bawiły się przy muzyce. Musiały uważnie słuchać i właściwie reagować na zmiany tempa, dynamiki i sygnał dźwiękowy. To były bardzo ciekawe i wesołe ćwiczenia i zabawy. Na pewno do nich wrócimy.