11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo, miały też przypięte do swych strojów biało – czerwone emblematy: kotyliony, kokardy, znaczki. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Jaś i Maja pięknie wyrecytowali wiersz. dzieci z naszej grupy zaśpiewały piosenkę  „To Polska” z udziałem solistów Olka i Kasi. Gratulujemy pięknego występu.

Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie i utrwalenie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu.