Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
        
ROZUMIEM
Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Adam Korzuch, korzuch@infoic.pl
 

RODO - obowiązek informacyjny
Regulamin usług świadczonych drogą elektroniczną

 

Nasze grupy - KLLIKNIJ


      ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.
W tym dniu odbyła się uroczystość, podczas której dzieci pięcioletnie  pożegnały przedszkole. Dalszą edukację będą kontynuować w zerówkach w szkołach.
Na  uroczystości wystąpiły dzieci z grupy III, IV i VIII. 5-latki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Były wiersze, piosenki i tańce, które wszystkich zachwyciły. Na zakończenie wystąpiły 4-latki, które pożegnały swoich kolegów i koleżanki w imieniu młodszych przedszkolaków.
W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli także Rodzice.
Pani Agnieszka w imieniu pani Dyrektor, Rady Pedagogicznej i całego personelu przedszkola złożyła podziękowania Rodzicom za trzyletnią wspaniałą współpracę. Poszczególni rodzice otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Po występach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i pamiątkowe książeczki wręczone przez wychowawców grupy.
Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku.

      KONKURS PLASTYCZNY „BOHATERA STWÓRZ I DO BAJKI WŁÓŻ”
21 czerwca w Filii Nr 2 MBP w Łomży ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Bohatera stwórz i do bajki włóż", w którym wzięliśmy udział. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie indywidualnych uzdolnień i kreatywności dziecka oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Jury oceniło prace przyjmując następujące kryteria: zgodność pracy z tematem konkursu, samodzielność, pomysłowość i kreatywność oraz staranność wykonania.
Z naszego przedszkola Kornelia R. z grupy I zajęła I miejsce, Anna W. z grupy V – miejsce II, a Leoś K.
z grupy III zajął miejsce III. Iga P. i Róża T. z grupy III otrzymały wyróżnienia.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!
      AUDYCJA MUZYCZNA „WYPOCZYNEK Z MUZYKĄ”
6 czerwca spotkaliśmy się  po raz ostatni z muzykami Filharmonii  Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży. Wielkimi krokami zbliża się czas podróży i wypoczynku. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, muzyka jest wszędzie wokół nas.
Wobec tego wysłuchaliśmy kilku utworów, które wprowadziły nas w wakacyjne nastroje. Muzykę usłyszeliśmy w wykonaniu altowiolisty i akordeonisty.
      TEATR "KOLOROWE WIERSZE"
2 czerwca odwiedził nas teatr “Co Nieco” z Białegostoku. Dzieci zaproszone zostały do obejrzenia spektaklu “Kolorowe wiersze”. Czarodziejska zakładka do książki zamieniła płotek w wielką księgę z wierszami polskich poetów: M. Konopnickiej, J. Brzechwy, S. Jachowicza. Poznaliśmy historie Chorego Kotka, źle wychowanej Kwoki, obrażalskiej Czapli i dumnego Żurawia oraz sławnego Stefka Burczymuchę. Z każdego wiersza wyciągnięty został morał, a dzieci świetnie się bawiły będąc nie tylko widzem, ale i aktorem.
      1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W naszym przedszkolu tego dnia bawiliśmy się w salach ze względu na pogodę. Atrakcji nie zabrakło. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, seans filmowy, popcorn, malowanie twarzy. Odwiedził nas również  bohater bajki ,, Psi patrol” To był wspaniały dzień!!!      29 FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ
28 maja w Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży odbył się 29  Festiwal Piosenki Dziecięcej, w którym wzięliśmy udział. Nasze przedszkole reprezentowała Magdalena K. z grupy III i Wiktor S. z grupy IV. Oboje wykonawcy zaprezentowali się bardzo ładnie, za co wręczono im dyplomy i upominki. Wiktor za wykonanie piosenki „Jaki dzień wesoły” otrzymał wyróżnienie.  Solistom serdecznie gratulujemy!!!
      FESTIWAL“SCENA JEST NASZA” 2022

18 maja w MDK – DŚT w Łomży odbył się konkurs recytatorski i konkurs piosenki pt. „Scena jest nasza”. Ideą konkursu jest szerzenie kultury języka polskiego  i stworzenie dzieciom i młodzieży szansy pierwszego kontaktu ze sceną i możliwości zaprezentowania swoich talentów. W konkursie piosenki nasze przedszkole reprezentowała Iga P. z grupy III i Wiktor S. z grupy IV. Oboje zaprezentowali się bardzo ładnie i zdobyli wyróżnienia. Wykonawcom bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!
      „Odwiedziny u lutnika”- audycja muzyczna
Kim jest lutnik i co możemy znaleźć w jego pracowni, czy instrumenty smyczkowe mają duszę? -  na takie  pytania  uzyskaliśmy odpowiedź  podczas majowej audycji muzycznej. Wszystkie ciekawostki dotyczące zawodu  i pracy lutnika, które  relacjonował nam tym razem Pan Bogdan przeplatane były pięknymi utworami muzycznymi, które zagrały instrumenty smyczkowe: skrzypce, altówka i kontrabas. Jak zawsze audycja zakończyła się  mini konkursem sprawdzającym, co zapamiętaliśmy z muzycznego spotkania. Z odpowiedziami dzieci poradziły sobie „śpiewająco”!
      TEATR CONIECO i LEGENDY POLSKIE
5 maja obejrzeliśmy teatr zrealizowany w bardzo ciekawej i rzadkiej technice teatru przedmiotu. W przedstawieniu postaciami scenicznymi były polana, drewniane kubki, łyżki, widelce, grabie, czy też kolorowe deski do krojenia. W rękach aktorów przedmioty te ożyły i przedstawiły  dzieciom trzy stare polskie legendy: "O Wawelskim Smoku” , „Jak myszy zjadły Popiela”  oraz „Kwiat Paproci”. Proste narzędzia i przedmioty stały się postaciami z legend. Aktorzy pokazali dzieciom, że teatr można stworzyć  z przedmiotów, które są na co dzień pod ręką, nie potrzeba do tego wymyślnych rekwizytów. Przy odrobinie wyobraźni każdy może stać się aktorem.  Po obejrzeniu przedstawienia wiemy już, że bogactwo nie daje szczęścia, gdy się go nie dzieli z innymi i  że warto być dobrym dla innych.
      AUDYCJA MUZYCZNA „MUZYCZNE POWITANIE WIOSNY”
25 kwietnia odbyło się w naszym przedszkolu kolejne spotkanie  z muzykami Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego. Tym razem poznaliśmy instrument dęty drewniany – klarnet. Wspólnie z muzykami przywitaliśmy wiosnę. Klarnet, wiolonczela i instrument klawiszowy – keyboard opowiadali nam o wiośnie. Podczas audycji dowiedzieliśmy się czym jest muzyka ilustracyjna i jak mogą brzmieć dźwięki naśladowcze. Przekonaliśmy się też,  że muzyka ma swój język. Na zakończenie koncertu, jak zwykle odbył się krótki sprawdzian- konkurs, co zapamiętaliśmy z wysłuchanej muzycznej lekcji. Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami i pytaniami pani Igi!
      DZIEŃ ZIEMI
Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest  corocznie wiosną 22 kwietnia.   Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowaniepostaw proekologicznych w społeczeństwie oraz kształtowanie wrażliwości  ludzi na otaczające ich środowisko. W naszym przedszkolu także obchodziliśmy święto naszej planety  Ziemi.  W tym dniu odbył się Quiz ekologiczny „W cudownym świecie przyrody” rozegrany wśród dzieci 5-letnich.  Dzieci odpowiadały na wylosowane pytania dotyczące ochrony środowiska, układały puzzle, segregowały śmieci,  rozwiązywały zadania
z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Były też zadania zręcznościowe – rzuty do celu.
Z wszystkim zadaniami 5-latki poradziły sobie bardzo dobrze. Jury, w którym zasiadła m. in. przedstawicielka głównego sponsora i patrona konkursu – pracownik Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. – pani Ewelina G. , po przeliczeniu zdobytych punktów, przyznało I miejsce grupie III oraz II miejsce ex aequo grupie IV i VIII. Reprezentantom poszczególnych grup serdecznie gratulujemy! Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez ZGO Sp. z o.o. w Łomży.
W godzinach przedpołudniowych wszystkie dzieci z przedszkola  brały udział w przemarszu alejkami parku Jana Pawła II z transparentem „DZIEŃ ZIEMI” przy piosence „Z przyrodą
w zgodzie żyj” i z zielonymi balonikami, kwiatami, listkami. W godzinach popołudniowych dzieci w poszczególnych grupach wykonały pracę plastyczną - Eko-ludka - postać przypominającą o konieczności dbania o przyrodę.
Dzień ten był bardzo ciekawy i pełen wrażeń.

      KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ –,,OD PRZEDSZKOLAKA DO GWIAZDORA”
22 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mały Artysta” w Łomży odbył się Konkurs Piosenki Przedszkolnej –,,Od przedszkolaka do gwiazdora”
Celem konkursu było rozwijanie zdolności wokalnych dzieci i  umiejętności poprawnej wymowy oraz próba pokonania nieśmiałości dzieci poprzez publiczny występ. W tym konkursie, po eliminacjach wstępnych,  nasze przedszkole reprezentował Wiktor S. z grupy IV, który zaprezentował się bardzo ładnie, zaśpiewał piosenkę „Bociany już przyleciały” i zdobył II miejsce w kategorii dzieci 5, 6-letnich. Wiktorowi serdecznie gratulujemy!!!
      PROGRAM EDUKACYJNY „DROGOWE ABC”
W drugim półroczu realizowaliśmy program PCK „DROGOWE ABC”. Była to już II edycja tego prozdrowotnego programu. Fotoreportaż i informacje o realizacji tego programu w poszczególnych grupach możemy znaleźć na stronie  https://www.facebook.com/groups/1375037855862294/ z dnia 13 kwietnia


      Konkurs "Ekologiczny wazon na wiosenny bukiet” zorganizowany przez Przedszkole Publiczne nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Łomży został rozstrzygnięty tuz przed świętami. W tym konkursie prace naszych wychowanek  Aleksandry Ś. i Zuzanny Rz zostały wyróżnione. Doceniono oryginalność, pomysłowość oraz wykorzystanie wielu technik plastycznych  przy tworzeniu pracy.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie!
      Konkurs Plastyczny - Kartka Wielkanocna 2022
Konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna 2022” został zorganizowany przez ROK w Łomży. Po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i obejrzeniu 268 prac plastycznych, które wpłynęły z terenu miasta Łomży i Powiatu Łomżyńskiego  jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. Wśród  wyróżnionych prac znalazły się prace Alicji Z. z grupy V i Weroniki R. z grupy IV z naszego przedszkola. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział! Gratulujemy!
      KONKURS “EKOLOGICZNY STROIK WIELKANOCNY”
Zakład Gospodarowania Odpadami zaprosił przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pt. “Ekologiczny stroik Wielkanocny” zorganizowanym z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Była to to świetna okazja do popularyzowania tradycji Wielkanocnych oraz rozwoju świadomości ekologicznej przedszkolaków. Przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały również dostęp do ekologicznego spektaklu on-line pt. “Kolory Miasta”. Głównym kryterium konkursu było przetwarzanie śmieci w rzeczy bardzo wartościowe pod względem estetycznym lub artystycznym. W naszym przedszkolu w konkursie tym wzięło udział dużo dzieci i rodziców. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości, kreatywności i inwencji twórczej!
Wśród laureatów konkursu znaleźli się:
Nikola K. z grupy II , która zajęła III miejsce i Igor Sz. z grupy II, którego praca została wyróżniona.
W II etapie konkursu (po eliminacjach przedszkolnych) udział wzięły także prace Igi Ł. z gr. III i Kai K. z gr. II.
Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy i nagrody.
      KONKURS PLASTYCZNY PT. „PINOKIO - MÓJ DREWNIANY PRZYJACIEL”
Konkurs plastyczny pt. „Pinokio - mój drewniany przyjaciel” został zorganizowany przez  Przedszkole Publiczne TWP "Pinokio". Wśród 60 prac konkursowych z 9 łomżyńskich placówek zostały wyróżnione prace naszych przedszkolaków.
Osoby wyróżnione t: to Kaja K., Anna W., Liliana K. i Igor Dz.
Każdy  uczestnik otrzymał dyplom, a osoby wyróżnione nagrody. Wszystkim uczestnikom i ich rodzicom gratulujemy i dziękujemy za włożony trud, pomysłowość,  za zaangażowanie i współpracę. 
      WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
26 marca wolontariuszki z naszego przedszkola uczestniczyły w Wielkanocnej Zbiórce Żywności w diecezji łomżyńskiej „TAK, POMAGAM ! 2022”, która została przeprowadzona w sklepach Biedronki.
Była to okazja by zasilić koszyk i pomóc przygotować paczki na święta!
Mali wolontariusze – przedszkolaki  w dalszym ciągu, z dużym zaangażowaniem  zbierają nakrętki.
      TEATR „OSTATNIE DRZEWO”
W ostatnim dniu marca obejrzeliśmy spektakl pt. "Ostatnie drzewo" Teatru Conieco z Białegostoku.  „Ostatnie drzewo” to bajka ekologiczna, która w ciekawy sposób przedstawia potrzebę troski o przyrodę. Opowiada o tym jak mieszkańcy wioski położonej w lesie, wiedzeni żądzą bogactwa, wycinają wszystkie drzewa z pobliskiego lasu. Dopiero wtedy,  gdy to się stało zauważają, jak źle zrobili. Nadzieję przywraca mały Hubercik, który oddaje mieszkańcom wioski wszystkie zachowane nasiona, by posadzić nowy las.
Bajeczka bardzo podobała się dzieciom. Po jej obejrzeniu przedszkolaki nabrały przekonania, że nasze życie zależy od przyrody, która nas otacza więc należy dbać o środowisko.  
      Konkurs plastyczny  "ZNACZEK PRZYPOMINACZEK - OSZCZĘDZAJ WODĘ!"
Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody, który jest świętem ustanowionym przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W tym dniu został podsumowany konkurs plastyczny zorganizowany w naszym przedszkolu na temat bardzo ważny – temat oszczędzania wody. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom, że woda jest warunkiem życia na Ziemi i odgrywa bardzo ważną rolę w życiu ludzi, roślin i zwierząt.
Wyniki konkursu:
I miejsce Zuzia Rz. Z grupy V,
II  miejsce Marcel B.  z grupy IV ,
III miejsce Mateusz Ch. z grupy IV.
Wyróżnienia otrzymali Nikola K., Igor Sz., Kaja S. z grypy II oraz Róża T. i Julia C. z grupy III.
Dzieci biorące udział w konkursie  otrzymały dyplomy,  nagrody i upominki zasponsorowane przez MPGK i M w Łomży.
Wszystkim  laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!
      Powitanie wiosny

  „Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…”

W poniedziałek 21 marca w naszym przedszkolu przywitaliśmy wiosnę. Z tej okazji nauczycielki przygotowały dla przedszkolaków przedstawienie pt. „Przyjście wiosny” wg utworu J. Brzechwy. Następnie dzieci wierszem i piosenką przywitały przybyłą na uroczystość Wiosnę. Pani Wiosna sprawdziła wiedzę przedszkolaków o rozpoczynającej się porze roku i zaprosiła dzieci do wspólnego tańca i  zabawy przy piosence „Maszeruje wiosna”. Po uroczystości, ponieważ pogoda dopisała,  przedszkolaki z kwiatami – zwiastunami wiosny wybrały się na wiosenny spacer.
      Audycja muzyczna „Muzyczne spotkanie z Fryckiem”
Marcowa audycja muzyczna dotyczyła osoby i  twórczości  Fryderyka Chopina – wybitnego polskiego kompozytora. 
Poznaliśmy tego muzyka trochę bliżej, a także  wsłuchaliśmy kilku jego utworów w wykonaniu pianistki – pani Julii.  Nauczyliśmy się pieśni „Szynkareczko – Szafareczko”, którą zaśpiewaliśmy wspólnie z panią Igą oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek o fortepianie – instrumencie, na którym grał Fryderyk Chopin.
      AUDYCJA MUZYCZNA „MUZYCZNIE, FILMOWO, BAJKOWO...”
14 lutego uczestniczyliśmy w audycji muzycznej pt. „Muzycznie, filmowo, bajkowo...”
Nie od dziś wiadomo, że muzyka odgrywa ogromną rolę w filmie i bajkach.
Dlatego wspólnie z muzykami Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży wyruszyliśmy w świat dźwięków szklanego ekranu. Na audycji poznaliśmy kolejny instrument  dęty drewniany - obój.
      BAL KARNAWAŁOWY
Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszym przedszkolu w dniu 13.01.2022r. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przybyły do przedszkola przebrane,  w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sal wprowadził wszystkie przedszkolaki w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości, a  to było głównym celem  balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.  Robiliśmy też pamiątkowe zdjęcia i  nie wiadomo kiedy, dyskretnie do każdej grupy zajrzał  Mikołaj, który zostawił dzieciom wspaniałe prezenty. 
      AUDYCJA MUZYCZNA „TANECZNY KARNAWAŁ”
Karnawał jest czasem świętowania, zabawy, tańca oraz różnych rytmów. Na styczniowej audycji poznaliśmy polskie tańce narodowe oraz dostojnego walca i tango. Wszystkie tańce grane były na instrumencie klawiszowym, wiolonczeli oraz na fagocie. Pani Iga wyjaśniła nam także, co to znaczy metrum i uczyliśmy się taktować.
      KONKURSY PLASTYCZNE
W pierwszym półroczu tego roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w następujących konkursach plastycznych:
- „Kreatywna Jesień”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łomży;

- „Piękna Nasza Polska Cała, od Bałtyku, aż do Tatr” – do tego konkursu zaprosiło nas Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży;

- „HANKA BIELICKA W OCZACH DZIECI” /XII edycja/- konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w Łomży.
W tym konkursie w  kategorii – PRZEDSZKOLE, mamy laureatów, którym serdecznie gratulujemy, a są to:
I miejsce ALICJA Z. , ZUZANNA RZ. z grupy V
II miejsce – KAJA K. z grupy II
III miejsce – ZOFIA D. z grupy VIII  i MARIA G. z grupy II
Wyróżnienia – ANNA W. z grupy V

- „Najładniejsza bombka choinkowa” zorganizowany przez Urząd Miasta Łomża.
W kategorii przedszkola  Mateusz M. z grupy II  zdobył I miejsce,  a  bombka Oli  Ś. z grupy IV została wyróżniona.
Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

      MIEJSKIE MIKOŁAJKI
Dwie grupy pięciolatków z naszego przedszkola uczestniczyło w Miejskich Mikołajkach w Hali Kultury. Podczas imprezy dzieci obejrzały  spektakl pt. "Elfy Trzy"-  widowisko świąteczne dla dzieci, prezentujące historię trzech elfów, pełne dobrego humoru, zwrotów akcji i treści wychowawczych. Przedszkolaki  przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek w wykonaniu Studia eMDeK spotkały się ze Świętym Mikołajem, otrzymały od niego słodki upominek i mogły zrobić sobie zdjęcie z grudniowym solenizantem.
Organizatorem wydarzenia w Hali Kultury był Urząd Miejski w Łomży wspólnie z Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych.
      AKCJE CHARYTATYWNE
Nasze przedszkole lubi pomagać i chętnie włącza się w akcje charytatywne.
W grudniu 50 kg nakrętek zasiliło  świetlicę przy siedzibie Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
Nasze  wolontariuszki brały aktywny udział w zbiórce żywności Caritasu „Tak, pomagam”. 
Włączyliśmy się także w akcję  pomocy Filipowi choremu na SMA2– rdzeniowy zanik mięśni i zbieraliśmy pieniążki, które zostały przekazane na konto fundacji Siepomaga na rzecz Filipa Nowackiego.
Wspólnie z rodzicami zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze  Schroniska dla Bezdomnych Psów "ARKA" ŁTOZ w Łomży i 6 grudnia zostaliśmy Mikołajkami dla piesków ze schroniska.  
      AUDYCJA MUZYCZNA „KOLĘDY CZAS”
Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia jest doskonałym momentem, żeby przypomnieć sobie najpiękniejsze kolędy. Grudniowa audycja muzyczna dotyczyła właśnie pięknych polskich  kolęd
i popularnych piosenek świątecznych. Wraz z zaproszonymi muzykami wspólnie kolędowaliśmy. Pani Iga zapoznała nas z budową i brzmieniem kolejnego  instrumentu smyczkowego - altówki, a na koniec, jak zawsze, odbył się króciutki konkurs na temat tego, czego dowiedzieliśmy się podczas  muzycznego spotkania.
      XI FESTIWAL PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ - GWIAZDKOWE NUTKI 2021.
10 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odbył się XI  Festiwal Piosenki Świątecznej „Gwiazdkowe Nutki”.  Konkurs ten  przeznaczony jest dla dzieci z terenu powiatu łomżyńskiego oraz miasta Łomża. Nasze przedszkole, po wcześniejszych eliminacjach przedszkolnych reprezentowali:
- Iga P. z grupy III, która zaśpiewała piosenkę „Czy przyjedzie Mikołaj”,
- Konrad S. z grupy III, który zaprezentował piosenkę „A Mikołaj pędzi”,
- Wiktor S. z grupy IV , który zaśpiewał pastorałkę „Aniołek maleńki”.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się bardzo ładnie.  Za swoje występy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a Wiktor został wyróżniony nagrodą. Wykonawcom serdecznie gratulujemy!!!


      NARODOWE CZYTANIE


We wrześniu br. uczestniczyliśmy w akcji „Narodowe czytanie”. Jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie. Akcja ta  zapoczątkowana została w 2012 r. W tym roku czytane było dzieło Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.   5- latki wysłuchały fragmentu dzieła czytanego przez zaproszonych gości – Prezydenta miasta Łomży pana Mariusza Chrzanowskiego, panią Dyrektor naszego przedszkola i przez nauczycielki grup.  Po wysłuchaniu utworu dzieci wykonały pamiątkowe karty  ze stemplem   otrzymanym
z kancelarii prezydenta RP.
Za udział w akcji przedszkole otrzymało od prezydenta Polski – pana Andrzeja Dudy list z podziękowaniem za udział w akcji oraz  okolicznościowy egzemplarz książki „Moralność pani  Dulskiej”.

      AUDYCJA MUZYCZNA „DLA OJCZYZNY GRAMY I ŚPIEWAMY”

W jakich okolicznościach jest wykonywany Hymn Państwowy i jaką postawę należy wtedy przyjąć? – tego dowiedzieliśmy się na kolejnym spotkaniu z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Wspólnie z  artystami odśpiewaliśmy  Hymn  Polski i wysłuchaliśmy   pieśni patriotycznych. Na audycji poznaliśmy również kolejny instrument. Tym razem był to  flet poprzeczny - instrument z rodziny instrumentów  dętych drewnianych.  

      ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W tym dniu zapanował  w przedszkolu uroczysty klimat. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na galowo, miały też przypięte znaczki okolicznościowe lub kotyliony.   Na początku, o symbolicznej godzinie 11:11,  wszystkie przedszkolaki dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się w akcję „Szkoła do hymnu” 2021. Następnie przedszkolaki – reprezentanci poszczególnych grup wystąpiły z programem artystycznym. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca (krakowiaka) i zabawy przy piosence „ Jesteśmy Polką i Polakiem”. Na koniec pani Dyrektor podsumowała wiedzę przedszkolaków o Polsce wierszem „Kto ty jesteś - Polak mały!” Władysława Bełzy.
Głównym celem uroczystości  było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.      JESIENNE NASTROJE”- AUDYCJA MUZYCZNA
18 października na kolejnych zajęciach z edukacji muzycznej  dowiedzieliśmy się, że muzyka ma nastroje i wspólnie się w nie wsłuchaliśmy. Poznaliśmy najpopularniejszy instrument z grupy instrumentów dętych blaszanych- trąbkę. Instrumenty z filharmonii zagrały nam gamę,  którą próbowaliśmy także zaśpiewać. 

      SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

14 października nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach. Dzieci utrwaliły znajomość numeru alarmowego - 112. Pani policjantka zaprezentowała przedszkolakom swoje umundurowanie i wyposażenie, które jest niezbędne do wykonywanej pracy. Omówiła także kwestie dotyczące kontaktów dzieci z nieznajomymi osobami. Policjantka instruowała dzieci, jak mają się zachować w przypadku, gdy "obcy" próbuje nawiązać z nimi kontakt. Przedszkolaki dowiedziały się również o właściwym zachowaniu się wobec nieznanych zwierząt, np. psów.
Mobilizacyjną częścią spotkania był konkurs wiedzy o bezpieczeństwie. Maluchy były bardzo zaangażowane. Na koniec spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę „Kolorowe światła”, zabawiły się w rozróżnianie kierunków oraz podziękowały Pani policjantce za ciekawe spotkanie i wręczyły laurkę.

      SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

13 października obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji dzieci z grupy III, IV i VIII z naszego przedszkola gościły ratownika medycznego – pana Jakuba. 5-latki wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Poznały numer telefonu ratunkowego (112) oraz dowiedziały się w jaki sposób należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorką pogotowia ratunkowego. Poznały także wyposażenie torby i kamizelki ratownika medycznego oraz dowiedziały się jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia.


      AUDYCJA MUZYCZNA „FILHARMONIA DLA KAŻDEGO”

28 września wysłuchaliśmy audycji muzycznej pt. „Filharmonia dla każdego… i dużego i małego”. Na spotkanie, które poprowadziła pani Iga przybyli muzycy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Na audycji dowiedzieliśmy się, kto to jest meloman,  czym jest Filharmonia, jak należy się w niej zachować i co można w niej usłyszeć.  Poznaliśmy dwa instrumenty z rodziny instrumentów smyczkowych: skrzypce i wiolonczelę, a także wysłuchaliśmy kilku utworów klasycznych zagranych solo, w duecie lub w trio.  Na koniec pani Iga sprawdziła, jak dzieci słuchały i co zapamiętały z audycji. Okazało się, że przedszkolaki poradziły sobie z odpowiedziami na pytania bardzo dobrze, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Wszystkim dzieciom audycja bardzo się podobała. Już czekamy na następne spotkanie :)

     DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Wszyscy swoje święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają
I też swoje święto mają.

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie
Bawi się z nami kto tylko chce.”


20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia dzieci obchodzą Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzień ten ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz dostarczyć dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Taki dzień obchodziliśmy także my w „Przedszkolu na górce”.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która złożyła  wszystkim przedszkolakom życzenia.  Dzieci odśpiewały hymn przedszkolaka, obejrzały przedstawienie pt. „Kaczka dziwaczka” J. Brzechwy w wykonaniu pań i wspólnie, wesoło się bawiły. Na koniec wykonały pamiątkowe zdjęcia z okolicznościowymi balonikami.
 

Powrót na górę strony