W lutym w grupie maluszków realizowaliśmy II moduł projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie emocji”. Mały Miś poprzez opowiadania pani Anety Konefał („Radość”, „Gdzie mieszka złość?”, „Po deszczu zawsze wychodzi słońce”, „Nie bój się misiu”, „Nieśmiałość”) wprowadził dzieci w świat emocji. Głównym celem modułu było kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi. Maluszki bawiły się w różnorodne zabawy oraz wykonywały różne ćwiczenia służące do pracy z emocjami. Były to m. in takie zabawy jak: „Balonik radości”, „Radość w ciele”, „Wytup swoją złość”, „Wiatr, który uspokaja złość”, „Pogoda emocji”, „Most do słońca”, „Odczaruj strach”, „Głos odwagi” i wiele innych… Wykonywały też prace plastyczne na temat emocji, np. „Drzewo emocji”, „Złość ma kolor i kształt”, „Kwiatek odwagi”. Utwory literackie i zabawy dobrane do realizacji tego modułu sprzyjały kształtowaniu szacunku, empatii i postaw prospołecznych, a także wyrażały troskę o zdrowie psychiczne dzieci.




















