„Gramy zmysłami”- realizacja projektu

W dniu 28 listopada w naszej grupie, w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” odbyły się zajęcia sensoryczne dotyczące zmysłu węchu. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności rozpoznawania i różnicowania zapachów. Na początku zajęć dzieci przypomniały sobie, do czego służy nos oraz jaką rolę pełni zmysł węchu w codziennym życiu człowieka. Następnie przedszkolaki przystąpiły do zabawy badawczej, podczas której miały możliwość wąchania bardzo odmiennych zapachów  tj. cynamon, kawa, herbata, czosnek czy mydło. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, porównywały zapachy, określały je jako przyjemne lub nieprzyjemne, intensywne lub delikatne oraz aktywnie wypowiadały się na temat swoich skojarzeń zapachowych, rozwijając przy tym słownictwo i umiejętność wyrażania własnych odczuć. Zajęcia przebiegały w atmosferze ciekawości i zabawy.