Styczeń 2020

Wydarzenia:

BAL KARNAWAŁOWY

10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Taki bal dostarcza dzieciom wielu przeżyć i radości. Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Do tańca zapraszali nas panowie: Artur, Marcin i Dawid. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach, pląsach oraz licznych konkursach zręcznościowych i sportowych.  Dzieci miały także możliwość pozowania do zdjęć grupowych i indywidualnych, a gdy dzieci bawiły się na balu -  w salach Św. Mikołaj pozostawił im prezenty.

JASEŁKA W KOŚCIELE
12 stycznia grupa VII w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży przedstawiła Jasełka. Występy bardzo się podobały. Dzieci zostały nagrodzone przez zgromadzonych wiernych gromkimi brawami.

AUDYCJA MUZYCZNA
13 stycznia uczestniczyliśmy w  kolejnej audycji muzycznej. Tym razem gościliśmy tancerzy z  Klubu Tańca Towarzyskiego "Akat", którzy pokazali nam tańce standardowe i latynoamerykańskie.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszać, są cierpliwi, zawsze rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego też w podzięce za ich wielkie serce, tradycyjnie w styczniu odbywają się w naszym przedszkolu uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci (21 stycznia) i Dnia Dziadka (22 stycznia). Babcie i Dziadkowie tłumnie przybywają wówczas do przedszkola na te uroczystości, aby podziwiać umiejętności swoich wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce oraz inscenizacje Jasełek. Na koniec spotkań wnuczęta  obdarowują swoich bliskich upominkami, życząc im zdrowia i stu lat życia. Dopełnieniem uroczystych spotkań są słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce.

RÓŻNE ZABAWY I ZAJĘCIA

Grudzień 2019