Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest Pan Adam Korzuch,
mail: korzuch@infoic.pl
 


Marzec 2019

 

Wydarzenia     

      ZABAWY Z LOGOPEDĄ
6 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Logopedy. W związku z tym w grupie IX  odbyło się spotkanie z logopedą naszego przedszkola. Pani  Ewa przygotowała pięciolatkom na to spotkanie ćwiczenia i ciekawe zabawy.




      DZIEŃ KOBIET
8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Były więc życzenia, kwiaty i upominki dla kobiet dużych i małych.  Nie zabrakło też wzajemnego uśmiechu i miłych, życzliwych słów. Z tej okazji grupa IX bawiła się w Sali zabaw.




      AUDYCJA MUZYCZNA „Z KAPELĄ LUDOWĄ PO REGIONIE"
11 marca uczestniczyliśmy w kolejnym spotkaniu z muzykami w ramach cyklicznie odbywających się  audycji muzycznych. Tym razem audycja miała tytuł „Z kapelą ludową po regionie". Podróżując z kapelą kurpiowską po regionie dowiedzieliśmy się, jak zatańczyć konika lub starą babę. Poznaliśmy kurpiowską muzykę i stroje, a także utrwaliliśmy nazwy polskich tańców narodowych.




      OZNAKI WIOSNY
Dzieci z poszczególnych grup wychodziły  na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Na spacerach obserwowały pierwsze bazie i inne kwiaty w ogródkach, a także wsłuchiwały  się w śpiew ptaków. Żeby przyspieszyć wiosnę w salach zakładały mini ogródki. Sadziły cebulę, fasolę, cebulkowe kwiaty oraz siały rzeżuchę, a potem z zaciekawieniem obserwowały wzrost tych roślin. Wyhodowany szczypiorek i rzeżuchę  wykorzystywały do urozmaicenia kanapek podczas posiłków - zwłaszcza śniadań.
Starszaki z grupy VI, przy okazji omawianej tematyki kompleksowej „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”, samodzielnie przygotowały pastę jajeczną na śniadanie. Do jej przygotowania także wykorzystały szczypiorek i rzeżuchę
z przedszkolnego ogródka.




      AKADEMIA RODZICA
13  marca odbyło się spotkanie z rodzicami w ramach Akademii Rodzica, które obejmowało m. in. prelekcję pt. „Dziecko w świecie mediów”. Spotkanie poprowadziła Pani  Ewa Frołow – pedagog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Łomży, nauczyciel dyplomowany, trener, coach, doradca zawodowy, mediator sądowy, realizatorka działań w obszarze wychowania oraz profilaktyki agresji i przemocy. Spotkanie obejmowało omówienie szkodliwego wpływu świata mediów na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym i w późniejszych etapach oraz ewentualnego ryzyka uzależnień w tym obszarze w przyszłości.




      24 GODZINNY MARATON PŁYWACKI
16 -17 marca  odbył się w Łomży 24 Godzinny Maraton Pływacki. Jest  to jedno
z największych wydarzeń organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży. W tym roku była to już szósta edycja imprezy, której celem jest propagowanie pływania oraz integracja lokalnej społeczności.W maratonie brały udział dzieci z naszego przedszkola, a były to: Asia Bujalska, Pola Konopka,  Ania Żebrowska,  Klaudia Januć, Błażej Żebrowski, Wojtek Perkowski, Ksawery Dużyński, Julek Żurawski i Aleksander Żelazny.
 Za udział w maratonie wszyscy uczestnicy otrzymali medale.
W trakcie organizacji maratonu wspierana była  akcja Caritas „Podaruj dzieciom wakacje”. Celem zbiórki było zdobycie środków na zorganizowanie wakacji dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które uczęszczają do łomżyńskich szkół podstawowych.Wolontariuszki z naszego  przedszkolnego koła Caritas również
pomagały w organizacji maratonu.




      W BIBLIOTECE
18 marca grupa VII uczestniczyła w lekcji tematycznej  w MBP Filii Nr 4 na temat  „Zwiastuny wiosny”. Pani bibliotekarka przeczytała pięciolatkom  bajkę pt. „Reksio wita wiosnę”, potem dzieci wykonywały wiosenną pracę plastyczną –Wierzbowe bazie w wazonie.




      POWITANIE WIOSNY
21 marca w przedszkolu było wesoło i bardzo kolorowo. Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę.    Tego dnia w ubiorze dzieci i pań królował kolor zielony. Pani Wiosna wcześniej wysłała do dzieci telegramy, w których zapowiedziała swoje przyjście oraz zachęciła dzieci do wykonania pewnych zadań, m. in. zasianie rzeżuchy, wymyślenie rymowanki – okrzyku na powitanie wiosny, szukanie oznak wiosny. W dniu nadejścia wiosny wszystkie dzieci z przedszkola zgromadziły się na holu i wspólnie z panią Wiosną bawiły się. Recytowały swoje rymowanki i hasła witające wiosnę, rozwiązywały zagadki, prezentowały gaiki, tańczyły przy muzyce. Niespodzianką dla dzieci był teatrzyk pod tytułem „Budzenie misia” w wykonaniu starszków z grupy VI oraz taniec kwiatów w wykonaniu dziewczynek z grupy V. Po wykonaniu wszystkich zadań i obejrzeniu przedstawienia dzieci wraz z paniami wyruszyły w korowodzie przy śpiewie piosenki „Tam daleko, gdzie wysoka sosna, maszeruje drogą mała Wiosna…”
Pani  Wiosna oznajmiła  dzieciom, że  od  dziś  zaczyna  swoje  panowanie  w  przyrodzie  i  w  pogodzie. Następnie zachęciła  dzieci  do degustacji wiosennych kanapek, przebiła baloniki z wiosennym konfetti, zaprosiła  na wiosenny  spacer  oraz zapowiedziała, że w salach czeka na dzieci niespodzianka. Były to  prezenty – zabawki do wspólnej zabawy w salach.




      KONKURS MAMO, TATO ZRÓB TO ZE MNĄ – ZABAWKA Z RECYKLINGU
22 marca  nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Zrób to ze mną Mamo, Tato - zabawka z recyklingu” organizowanego przez ZGO sp. Z o.o. oraz WSA. Wcześniej pani dyrektor nagrodziła w przedszkolu wszystkich uczestników konkursu. Prace wykonane przez dzieci i rodziców były bardzo pomysłowe i ciekawe. Organizatorzy dla przedszkolaków biorących udział w tym konkursie przygotowali spektakl ekologiczny dla dzieci pt.: „Czarownica Niska Emisja” /Scenariusz i reżyseria: Aleksandra Kowalczyk/. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomniało najmłodszym, jakie są przyczyny powstawania smogu i jak należy z nim walczyć, jakie korzyści przynosi środowisku segregacja odpadów, jak ważna dla ludzi jest dzika przyroda, a także jak o nią dbać. Ten piękny spektakl ekologiczny dzięki licznym piosenkom, animacjom i zabawom przeniósł dzieci w świat baśni, jakiej dotąd nie znały. Bohaterowie spektaklu stanęli oko w oko ze złą czarownicą Niską Emisją, która chce zniszczyć świat. Na ich barkach spoczęła odpowiedzialność za pokonanie czarownicy oraz pokazanie widzom jak dbać o przyrodę. Róża, Mlecz i zaskroniec Antoni dzięki pomocy publiczności spisali się na medal i co najważniejsze odmienili serce czarownicy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, odpowiadały na pytania i wykonywały zabawne polecenia aktorów.
W Wyższej Szkole Agrobiznesu przed przedstawieniem wręczono nagrody wyróżnionym za swoje prace wykonawcom. Z naszego przedszkola  wyróżnienie zdobyła Aleksandra Nikodem z grupy VI. Pozostali uczestnicy otrzymali  dyplomy. 




      AKCJA CARITAS „TAK POMAGAM”
Wolontariuszki przedszkolnego koła Caritas brały udział w wielkanocnej zbiórce żywności  „Tak,  pomagam!”, która odbyła się m.in. w sklepach Biedronka.




      KONKURS  RECYTATORSKI
„RYMY WSPANIAŁE, MĄDRE, ŚMIESZNE, NIEBYWAŁE” 
28 marca w Szkole Podstawowej nr  4 w Łomżyodbył się konkurs recytatorski „Rymy wspaniałe, mądre, śmieszne, niebywałe.” Konkurs poprzedziły eliminacje przedszkolne, w których wzięła udział liczna grupa recytatorów. Na konkursie  w szkole reprezentowały nas  Amelka Cholewińska z grupy VI  oraz Maja Cieślak i Nikola Maćkowiak z grupy V.  Dziewczynki za piękne recytacje zostały nagrodzone dyplomami i książkami. Gratulujemy im udanych występów!!




      WARSZTATY  PLASTYCZNE
 W grupie II odbyły się zajęcia plastyczne, które poprowadziła mama Marcelinki z pomocą mamy Wiktora. Prace z gliny związane były z tematyką świąt wielkanocnych.




       WARSZTATY   PSZCZELARSKIE
W grupie IX mama Klaudii  poprowadziła bardzo ciekawe warsztaty pszczelarskie. Dzieci wzbogaciły i utrwaliły wiedzę o  życiu bardzo ważnych i pożytecznych owadów jakimi są pszczoły, rozwiązywały zagadki, rebusy, łamigłówki, wykonywały rysunki,  a na koniec  próbowały, jak smakuje miód. 




       ZAJĘCIA OTWARTE
W grupie VIII i I odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.  W grupie VIII zajęcia poprowadziła pani logopeda. W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz zasobu wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.




      CIEKAWE ZAJĘCIA I ZABAWY
W marcu w dalszym ciągu są realizowane programy profilaktyczne, np. program logopedyczny „Słucham i mówię”, „Bezpieczny przedszkolak, „Przyjaciele Zippiego” , „Kraina emocji” w grupach dzieci 4-letnich. Nikt w przedszkolu się nie nudzi. Nauczycielki organizują dzieciom ciekawe zabawy i zajęcia plastyczne, zabawy w kodowanie z wykorzystaniem  maty do kodowania lub z logigramu,  zabawy tabletami, zabawy teatralne, ruchowe itp…
Świętujemy urodziny, słuchamy  literatury dziecięcej czytanej przez rodziców.









Luty 2019
Styczeń 2019
Grudzień 2018
Listopad 2018
Październik 2018
Wrzesień 2018
Powrót na górę strony