Styczeń 2019

BAL KARNAWAŁOWY
10 stycznia odbył się bal karnawałowy. Już od rana w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, pszczółki, rycerzy, żołnierzy, policjantów oraz wiele innych bajkowych postaci. Zaraz po śniadaniu rozpoczęła się zabawa. Wszystkich do tańca porwali muzycy – pan Artur, p. Dawid i p. Marcin. Dzieci świetnie się bawiły,  uczestniczyły także w konkursach oraz zabawach sportowych i tanecznych. Sześciolatki z grupy VI uświetniły bal  swoim artystycznym występem – zaprezentowały „Taniec Śnieżynek”. Podczas balu cicho do każdej sali zakradł się Mikołaj, który zostawił dla każdego dziecka paczkę z prezentami.Ten dzień długo będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy.

JASEŁKA W KOŚCIELE W PIĄTNICY
13 stycznia grupa VI przedstawiła Jasełka w Kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy. Występ bardzo się wszystkim podobał i został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkościami od księdza proboszcza.

AUDYCJA MUZYCZNA "KARNAWAŁ ZWIERZĄT”
14 stycznia wysłuchaliśmy audycji pt. „Karnawał zwierząt”. Tematem audycji była muzyka taneczna. Gościliśmy parę tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego "Akat", z którą „podróżowaliśmy” do gorącej Brazylii, żywiołowej Argentyny
i dostojnego Wiednia. Obejrzeliśmy w ich wykonaniu walc angielski i wiedeński, sambę, jivei  rumbę. Daliśmy się też porwać do tańca i wspólnie zatańczyliśmy „kaczuszki”!

CO W TRAWIE PISZCZY, CZYLI W GRUPIE SIŁA.
17 stycznia 5- i 6 - latki  obejrzały musical „Co w trawie piszczy” przedstawiony przez teatr Muzyczny Forte. Akcja spektaklu dzieje się na łące, na której  żyją przeróżne stworzenia! Mrówka jest pracowita i ciągle gdzieś się śpieszy. Rozmarzony konik polny skacze wysoko ponad źdźbłami trawy, a wieczorami gra na skrzypcach. Ubrana w sukienkę w groszki biedronka dba o wygląd i godzinami przegląda się w kroplach rosy. Mucha trochę zezuje, motyl zawsze pije przez słomkę, pająk z kolei zamiast sześciu nóg, ma ich aż osiem!
Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, pokazała widzom, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią to, tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Musical bardzo się nam podobał, a jego największym walorem była wyraźna myśl i morał.

WIZYTA  POLICJANTÓW
Tuż przed feriami odwiedzili nas funkcjonariusze łomżyńskiej jednostki Policji, którzy przypomnieli nam podstawowe zasady bezpieczeństwa w kontekście zbliżających się ferii. Mundurowi podkreślali, że zimowy odpoczynek to przede wszystkim czas relaksu i zabawy. Czasem jednak lekkomyślność bądź nieostrożność dzieci może skutkować niebezpiecznymi wypadkami.  Policjanci przypomnieli nam gdzie i w jaki sposób bawić się, żeby zimowezabawy były wspaniałe i bezpieczne.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
W poszczególnych grupach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Podczas tych spotkań dzieci przedstawiały kochanym gościom Jasełka, recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia, wręczały laurki i własnoręcznie wykonane upominki. Były też tańce i wesołe zabawy z babcią i dziadkiem, pamiątkowe zdjęcia  oraz wspólny podwieczorek. Były to niezapomniane i bardzo miłe spotkania.

NASZA CODZIENNOŚĆ

Grudzień 2018