Luty 2018

Idzie luty, podkuj buty

Wydarzenia     

       AUDYCJA MUZYCZNA „ZAKOCHANE NUTY”
W lutym na audycji muzycznej słuchaliśmy lirycznych i romantycznych tematów ze słynnych oper, musicali i koncertów.




      PROGRAM PROFILAKTYCZNY „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”
W grupach dzieci pięcioletnich (III i V), panie Ewa i Agnieszka realizują program profilaktyczny „Bezpieczny przedszkolak". Ma on na celu przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności mających uchronić je w przyszłości przed niebezpieczeństwami i przygotować do rozważnego i mądrego udziału w dorosłym życiu.




      DYSKOTEKA ODBLASKOWA
8 lutego bawiliśmy się na  odblaskowej dyskotece, będącej jedną z form realizowanego programu „Bezpieczny przedszkolak”. Starszaki samodzielnie przygotowały odblaskowe medale i inne emblematy.  Uczestniczenie w zabawie z niecodziennymi postaciami /Planetą Słońca, Czarodziejską Gwiazdą, Łobuzami/ ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie odblasków podczas poruszania się po drogach,  utrwalanie podstawowych zasad ruchu drogowego (pasy, czyli tzw. zebra,  sygnały świetlne, znaki drogowe), a także przypomnienie i utrwalenie numerów alarmowych.  Na odblaskową dyskotekę  zostali zaproszeni także Policjanci z łomżyńskiej komendy. Policyjna profilaktyka i przedszkolna zabawa to doskonały sposób na skuteczną naukę o bezpieczeństwie. Policjantki m. in. tłumaczyły dzieciom dlaczego warto nosić odblaski.




       ZIELONY KAPTUREK
9 lutego grupa IX (6-latki) zaprezentowała pozostałym  przedszkolakom przedstawienie  pt.: „O biednym wilku i przebiegłym Zielonym Kapturku” wg Doroty Dankowskiej.  Celem przedstawienia było m. in. utrwalanie zasad bezpiecznego zachowania się wobec nieznajomych osób. Aktorzy, za świetne odegranie swoich ról na scenie, zostali nagrodzeni przez widzów gromkimi brawami.




      WALENTYNKI
14 lutego obchodziliśmy walentynki. W  tym dniu  dzieci  wykonywały walentynki i wręczały je sobie nawzajem. W grupie VII i VI mama Liliany i Mai – pani Ewelina K. osobiście pomagała dzieciom wykonać walentynki. Czterolatkom czytała też bajkę o walentynkowym święcie.




      CZYTANIE LEGENDY ŁOMŻYŃSKIEJ
16 lutego w grupie II i VIII przedstawiciel wojska p. Zbigniew Zaremba czytał dzieciom legendę  o łomżyńskim jelonku.  Spotkanie to odbyło się w ramach  obchodów 600 – lecia nadania praw miejskich Łomży.




      LEKCJA BIBLIOTECZNA  PT. „ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA”
Przedszkolaki z naszego przedszkola  (5-latki z grupy III) wzięły udział w spotkaniu poświęconym mruczącym przyjaciołom człowieka, czyli kotom. Spotkanie to odbyło się  w MBP - Filia nr 2.  Dzieci wysłuchały  tam wierszy o kotach Franciszka Klimka z książki "Pieski. Kotki. Niespodzianki",  wzięły udział w pogadance oraz w zabawach ruchowych.




      WIZYTA W SALONIE FRYZJERSKIM „U BEATY”
W związku z omawianą tematyką czterolatki z grupy II odwiedziły salon fryzjerski „U Beaty”, aby przyjrzeć się z bliska pracy fryzjerki. Pani fryzjerka chętnie opowiedziała dzieciom  o swojej pracy. Pokazała  urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały paletę z kolorowymi pasemkami włosów, duże pojemniki z szamponami i odżywkami. Wycieczka do salonu fryzjerskiego była świetną okazją do utrwalenia wiadomości na temat pracy fryzjera, a także do inicjowania zabaw w kąciku fryzjerskim.  




      ŁOMŻYŃSKIE KAPELUSZE MAJĄ DUSZE"
21 lutego  w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Łomży nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: "Łomżyńskie kapelusze mają dusze". Po dokonaniu oceny prac, komisja konkursowa nagrodziła uczestników konkursu. Z naszego przedszkola Paweł Mitter z grupy IX zdobył wyróżnienie. Gratulujemy !!!




      MOBILNE PLANETARIUM
22 lutego przybyło do naszego przedszkola Mobilne Planetarium. Planetarium  - to nowoczesne narzędzie edukacji, ułatwiające zrozumienie otaczającego nas kosmosu. To  niecodzienna i atrakcyjna forma nauki i rozrywki. Podczas seansu w mobilnym planetarium dzieci zostały zabrane przez gwiazdę o imieniu Słońce w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Pokaz dostarczył  przedszkolakom niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Mamy nadzieję, że rozbudził  też zainteresowanie kosmosem i  zaspokoił dziecięcą ciekawość.




      POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW
Grupa VI przy okazji realizowania tematyki „Poznajemy zawody” odwiedziła tatę Tosi w miejscu pracy – zakładzie ślusarskim, w którym można dorobić klucz, wyrobić wizytówkę, pieczątkę. Starszaki oglądały na miejscu różnego typu zamki do drzwi, przyglądały  czynnościom dorabiania zapasowego  klucza itp.




      MAMO,  TATO WOLĘ WODĘ
W grupie VI (dzieci sześcioletnie) realizowano program  „Mamo, tato, wolę wodę!” Jest to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania.




      NA CO DZIEŃ W PRZEDSZKOLU …
Na co dzień w  każdej grupie dzieje się coś ciekawego. W grupach dzieci  pięcioletnich i sześcioletnich  omawiano tematykę „Nasze ulubione baśnie i bajeczki”, wówczas dzieci poznawały i utrwalały najbardziej popularne baśnie i bajki oraz   bawiły się w teatr.
Był też tydzień z dinozaurami. Dinozaury fascynują wszystkie dzieci. Ich wiedza o gatunkach, sposobach odżywiania i życia tych prehistorycznych gadów jest po prostu zadziwiająca. Wtedy  dzieci wykonywały makietę lasu jurajskiego, bawiły się wykonanymi  lub przyniesionymi z domu dinozaurami, oglądały albumy i słuchały ciekawostek z książek o dinozaurach.  Pięciolatki dowiadywały się też, jak było w dawnych czasach i w epoce jaskiniowców, co to jest archeolog, jak powstał węgiel.
Czterolatki poznawały pracę kucharki. Próbowały samodzielnie nalewać zupę z wazy, przedstawiały kolegom z innej grupy inscenizację pt. „Gdzie kucharek sześć” D. Gellner.  Świętowały tłusty czwartek. Założyły też   hodowlę cebuli, zasiały  rzeżuchę.
W dalszym ciągu odbywały się zajęcia w ramach programu profilaktycznego „Przyjaciele Zippiego”.
Jubilaci obchodzili w swoich grupach urodziny, gościliśmy rodziców  na Głośnym czytaniu, korzystaliśmy z ciekawych pomocy edukacyjnych na zajęciach matematycznych i innych, pamiętaliśmy o naszych skrzydlatych przyjaciołach
i dokarmialiśmy je, robiliśmy eksperymenty, np. badaliśmy, czy śnieg jest czysty oraz jak powstaną oszronione gałązki (doświadczenie z solą)





Styczeń 2018

Grudzień 2017

Listopad 2017

Październik 2017

Wrzesień 2017

Powrót na górę strony