Styczeń 2018

Styczeń mrozi, lipiec skwarem grozi.

AUDYCJA MUZYCZNA „OD MENUETA DO ROCK & ROLLA”
Styczniowe spotkanie muzyczne to spotkanie z muzyką taneczną. Goście z klubu tanecznego AKAT zaprezentowali nam walca, sambę i tango. Także i przedszkolaki spróbowali swoich tanecznych umiejętności.

BAL W PRZEDSZKOLU
Jak zawsze w karnawałowym okresie w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. 10 stycznia od samego rana do przedszkola przybywały wróżki, księżniczki, rycerze i piraci. Zaraz po śniadaniu rozpoczęła się zabawa. Gorące rytmy, o które zadbali panowie Dawid Perkowski i Marcin Grodzki porwały do tańca dzieciaki i personel przedszkola. Pani Agnieszka zapraszała do wspólnych zabaw oraz konkursów, a Święty Mikołaj zostawił każdemu  przebierańcowi  mały prezencik.

POKAZ KARATE
Do grupy czterolatków przybyła z wizytą p. Klaudia (ciocia Mai) z pokazem karate. Jest ona członkiem Łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin.

AKCJA CHARYTATYWNA
W dniach 16 -18.01 nasze przedszkole włączyło się w akcję Caritas Diecezji Łomżyńskiej, w której dzieci z rodzicami przynosiły artykuły papiernicze. Te z kolei będą przekazane dla najmłodszych pacjentów w szpitalu w ramach XXVI Światowego Dnia Chorego. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

OBCHODY 600 – LECIA NADANIA PRAW MIEJSKICH MIASTU ŁOMŻA
Rok  2018 dla naszego miasta to rok jubileuszu 600-lecia nadania mu praw miejskich.   W związku z tym nasze przedszkole  postanowiło  przybliżyć przedszkolakom wiedzę o swojej małej ojczyźnie – mieście Łomży poprzez  zapraszanie do wspólnego czytania łomżyńskich legend gości różnych zawodów i profesji. Najpierw, 5 stycznia rolę lektorów objęli ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” - Jakub Górski i Łukasz Karwowski, którzy czytali starszakom z grupy VIII legendę „O Jeleniu, który wskoczył do łomżyńskiego herbu”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały legendy. Wysłuchały ciekawostek o ich małej ojczyźnie, a także dowiedziały się, co wydarzyło się  600 lat temu i dlaczego tak ważna jest to data dla naszego miasta. Kolorując herb Łomży utrwaliły sobie jego elementy, a także kolorystykę Wiele radości przyniosły starszakom także niespodzianki - kolorowanki, na których znajdował się herb naszego miasta.
Także 5 stycznia  łomżyńską legendę czytała pani Dorota – przedstawicielka Teatru Lalki i Aktora w Łomży w grupie I.
10 stycznia historię o jelonku, górze Królowej Bony i św. Brunonie w grupie V przeczytali  pięciolatkom Prezydent Mariusz Chrzanowski i Andrzej Modzelewski - Dyrektor MOSiR-u. Na tym spotkaniu dzieci również otrzymały upominki od gości.

KONKURS PLASTYCZNY „ŁOMŻYŃSKIE KAPELUSZE MAJĄ DUSZE”
Przedszkole nr 1 z Łomży zaprosiło nas do udziału w konkursie plastycznym pt. „Łomżyńskie kapelusze mają dusze”, którego celem jest m. in. promowanie twórczości dziecięcej, kształcenie poczucia przynależności do społeczności lokalnej, poznawanie postaci znanych łomżyniaków, np. Hanki Bielickiej  oraz uczczenie obchodów 600 – lecia nadania Łomży praw miejskich. W konkursie tym wzięło udział  9 dzieci. Prace  Ani z grupy III, Tosi i Natalki z grupy VI oraz  Pawła z grupy IX będą reprezentowały nasze przedszkole w kolejnym etapie konkursu.  Rozstrzygnięcie już w lutym. Trzymamy kciuki!

JASEŁKA W KOŚCIELE
6 stycznia, w Święto Trzech Króli, starszaki z grupy VI pokazały Jasełka w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Łomży.

PRZYJACIELE ZIPPIEGO
W starszakach rozpoczęły się zajęcia z programu „Przyjaciele Zippiego”. Jest  to program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Nie koncentruje się on na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promuje zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Tradycyjnie w tygodniu poprzedzającym kalendarzowe Święto Babci i Dziadka wszystkie przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków i babcie do przedszkola, aby wspólnie świętować to święto. Podczas spotkań były piękne występy, dzieci prezentowały Jasełka, recytowały wiersze, tańczyły, śpiewały piosenki i wręczały  własnoręcznie zrobione laurki i upominki (np. medale, krawaty, piernikowe serduszka, drzewka szczęścia). Nie zabrakło również  wspólnych zabaw przy muzyce i innych. Każde spotkanie zakończył wspólny podwieczorek  dziadków i wnuków.

CO TU GADAĆ,  CO TU KRYĆ – PRZEDSZKOLAKIEM FAJNIE BYĆ!