Luty 2017

PRZEDSTAWIENIE „JĘDREK JEŻYK”
9 lutego 5-latki z grupy IX  pod kierunkiem swoich pań: Agnieszki i Ewy,  zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom z przedszkola inscenizację  pt. „Jędrek Jeżyk”, którą pokazywały również podczas XXV Finału WOŚP  w MBP - w Oddziale dla Dzieci w Łomży. Przedstawienie opowiadało o budowaniu pozytywnych relacji w kontaktach społecznych i bardzo podobało się przedszkolakom.

AUDYCJA MUZYCZNA "OSKAR ZA MUZYKĘ”
13 lutego  wysłuchaliśmy audycji pt. "Oskar za muzykę”. Tym razem było to spotkanie z kontrabasem, który prezentował nam muzykę  filmową - znane utwory, które stanowią tło filmów oraz bajek. Temat audycji podyktowany był faktem wręczania filmowych Oskarów, który odbywa się na przełomie lutego i marca. Podczas audycji pan Piotr przeprowadził wśród dzieci konkurs na temat: „Z jakiej bajki jest ta melodia?”
Z muzycznymi zagadkami dzieci poradziły sobie bardzo dobrze, za co otrzymały słodkie nagrody i naklejki  melomana.

DYSKOTEKA ODBLASKOWA
Jak co roku, w ramach realizowanego programu Bezpieczny przedszkolak, organizujemy Odblaskową Dyskotekę. 16 lutego,  w udekorowanej sali  rozpoczęła się wspaniała podróż na Odblaskową Planetę. W drodze na nią bawiliśmy się z Czarodziejską Gwiazdą,  Skamieniałymi Łobuzami, Słońcem, a na końcu,  po dotarciu na Odblaskową Planetę, spotkaliśmy się z paniami policjantkami. Panie policjantki  przypomniały nam wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach oraz podkreśliły ważność i potrzebę noszenia odblasków.  Dyskotekową zabawę uświetniły występy naszych czirliderek. Żeby zawsze było bezpiecznie 19 lutego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży  przy okazji V edycji konkursu pod nazwą „Bezpieczna rodzina w sprawnym aucie” przekazał   dla przedszkoli (w tym także dla naszego przedszkola) po 50 kamizelek odblaskowych dla dzieci.

POZNAJEMY ZAWODY
W lutym, w kilku grupach, dzieci poznawały różne zawody. Maluchy złożyły wizytę w kuchni, dowiadywały się, kto i jak przygotowuje posiłki dla przedszkolaków,  poznawały pracę kucharek.  Czterolatki bawiły się w sklep, przy tej okazji poznawały wagę.   W niektórych salach zorganizowano kąciki fryzjerskie, w których dzieci bawiły się  we fryzjerów. Pięciolatki były na wycieczce u salonie fryzjerskim i odwiedził ich pan weterynarz. Starszaki poznawały tajniki teatru i ludzi tam pracujących.

TEATRZYK „PRZYGODY STRUSIA”
28 lutego Teatr Lalek "Fraszka" pokazał dzieciom w przedszkolu przedstawienie teatralne pt. "Przygody strusia". Bajka, której bohaterami były zwierzęta, ukazała jak ważne są w życiu przyjaźń, akceptacja oraz tolerancja. Mamy nadzieję, że morał obejrzanej bajki zapadnie dzieciom głęboko w sercach i pamięci.

INNOWACJA „INKUBACJA - MAŁE, MALUTKIE KURCZACZKI”
W grupie VI i VIII (w grupach dzieci sześcioletnich) pani Agnieszka  rozpoczęła  realizację innowacji „Inkubacja – małe, malutkie kurczaczki”. Innowacja ta ma na celu tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczych poprzez eksperymentowanie, odkrywanie, przeżywanie i działanie – ze szczególnym zwróceniem uwagi na wykluwanie się kurcząt.  Będzie prowadzona od lutego do czerwca br. i zakończy się bezpośrednimi obserwacjami procesu wykluwania się kurcząt oraz pierwszego etapu ich życia.

PRZEDSZKOLNA CODZIENNOŚĆ
* W  dalszym ciągu kontynuowane są zajęcia z programu „Przyjaciele Zippiego”
w grupach VI i VIII,  projektu edukacyjnego pt. „Brzechwa uczy  i wychowuje” w grupie II i VIII oraz  innowacja w grupie II - „Mali odkrywcy” . W lutym czterolatki poznawały „czarodziejski balon”, który napompowany był uchodzącym powietrzem z butelki oraz   właściwości magnesu.
* Także maluchy z grupy I i IV  uczestniczyły w zabawach badawczych pod nazwą  „Co pływa, a co tonie” oraz bawiły się niekonwencjonalnymi instrumentami muzycznymi,
a mianowicie grały na plastikowym kubeczku. Maluchy z grupy IV stały się pewnego dnia małymi artystami i prezentowały na „scenie” swoje muzyczne talenty.
* W lutym obchodziliśmy walentynki, tłusty czwartek, urodziny lutowych jubilatów. Nie zabrakło też ciekawych zabaw plastycznych, konstrukcyjnych, matematycznych.  Rodzice  w ramach  akcji  „Głośne czytanie” czytali nam bajki i opowiadania.
* W lutym spadł dość duży śnieg i utrzymywał się kilkanaście dni. Musieliśmy to wykorzystać, bo przecież w ostatnich latach zimy nie obfitują w opady śniegu. Nie zabrakło więc w przedszkolnej codzienności zimowych zabaw na śniegu i saneczkowych zabaw na naszej górce i  na placu zabaw.

Styczeń 2017
Grudzień 2016