Wrzesień 2016

Rozpoczęliśmy   nowy  rok szkolny.
Z radością  i  utęsknieniem  wróciliśmy  do przedszkola, do pań, koleżanek i kolegów. Maluszki także dzielnie przekroczyły przedszkolne progi. Opowieściom, jak spędziliśmy wakacje nie było końca. Dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami, przeżyciami i wakacyjnymi przygodami. Pokazywały kolegom pamiątki z wakacji.
Wspólnie z paniami opracowaliśmy kodeksy grupowe. Omawialiśmy zachowania pozytywne i takie, które nie będą mile widziane. Wiemy, że dzieci zaangażowane w tworzenie kodeksu zachowań chętniej respektują wspólne postanowienia. Grupowe kontrakty zamieszczone są w każdej grupie w widocznych miejscach i przypominają  dzieciom o wspólnych ustaleniach.

FESTYN  RODZINNY POŁĄCZONY Z VIII FORUM TRZEŹWOŚCIOWYM
Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, 28 sierpnia - na zakończenie wakacji w parafii p.w. Św. Andrzeja Boboli w Łomży odbył się festyn  rodzinny połączony z VIII Forum Trzeźwościowym. Podczas tego festynu na scenie wystąpiły nasze „Wirujące Iskierki” pod kierunkiem pani Ewy Karpińskiej.  Występ się udał i dziewczynki otrzymały za swój popis gromkie brawa.

WIZYTA POLICJANTEK
13. 09. nasze przedszkole odwiedziły policjantki, które w miłej atmosferze przypomniały wiele ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu, na drodze oraz  podczas jazdy samochodem. Panie policjantki udzieliły dzieciom odpowiedzi na wiele pytań. Wszyscy byli zadowoleni z tego spotkania.

U DENTYSTY
Grupa V (5-latki) realizując tematykę tygodnia „Dbamy o czystość” odwiedziła gabinet stomatologiczny.  Dzieci zapoznały się z  wyposażeniem gabinetu stomatologicznego i pracą lekarza – dentysty. Teraz są w pełni przekonani, że dbałość o zęby jest niezbędna dla zdrowia i estetycznego wyglądu.

AUDYCJA MUZYCZNA „PRZYSTANEK FILHARMONIA”
19. 09 wyjątkowy pociąg relacji „Wakacje 2016” zatrzymał się podczas pierwszej audycji w tym roku szkolnym  na swym pierwszym przystanku – Filharmonia. W trakcie postoju poznaliśmy wiele ciekawostek o tej instytucji, o osobach w niej pracujących, odwiedzających i o tym, co w gmachu filharmonii można usłyszeć. Odkryliśmy, kim jest meloman i przypomnieliśmy,  czym jest muzyka.

OWOCOWE INSTRUMENTY
Niezwykły pokaz muzyczny z wykorzystaniem instrumentów z owoców i warzyw zaprezentował nam 29 IX  pan Andrzej Kozłowski.  Teraz już wiemy, że można grać nawet na marchewce. Bardzo nam się podobało to spotkanie.

POŻEGNANIE LATA – POWITANIE JESIENI W OLSZYNCE
26 września odwiedziliśmy Kompleks Agroturystyczny OLSZYNKA - położony w odległości 15 km od Łomży, w malowniczej dolinie rzeczki Łojewek, w otoczeniu wzgórz, lasów i łąk. Spotkaliśmy tam Panią Jesień, z którą przywitaliśmy się i wspólnie pobawiliśmy. Pogoda w tym dniu dopisała i dlatego pobyt w ośrodku bardzo się udał.  Był to aktywny wypoczynek i rekreacja.  Przedszkolaki korzystały z placu zabaw dla dzieci, trampoliny, dmuchanego placu zabaw, toru przeszkód,  strzelnicy  sportowej, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, grach i zawodach sportowych. Spacerowały po pięknej okolicy, zwiedzały  mini zwierzyniec. Po drugim śniadaniu mogły też odpocząć na łonie przyrody. Na zakończenie dzieci otrzymały od instruktorów słodką niespodziankę  i szczęśliwe bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Grupa I /maluszki/ natomiast wspólnie z rodzicami bawiła się na naszym, przedszkolnym placu zabaw. Do nich też przyszła pani Jesień. Razem z rodzicami maluchy sadziły ziemniaki, majstrowały ziemniaczane stworki i zajadały pieczone ziemniaki.

W BIBLIOTECE
Dwie grupy  (IX i III)  realizując kierunek polityki oświatowej państwa dotyczący rozwijania kompetencji czytelniczych dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną – filię nr 2. 22 września grupa IX – 5-latki uczestniczyły w „Czytaniu na śniadanie” z instruktorką ROK Łomża, p. Agnieszką Żemek – Pawczyńską.
30 września grupa III - 4-latki uczestniczyły w spotkaniu pt.  „Bezpieczny kontakt z psem”  z trenerem Polskiego Centrum Dogoterapii, Marceliną Wójcik i psem Bluesem.

DZIEŃ CHŁOPAKA
O Dniu Chłopaka – 30 września - pamiętały dziewczynki i wspólnie z rodzicami  przygotowały  chłopcom  niespodzianki.

NASZA CODZIENNOŚĆ
Jak zawsze każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy. Bawimy się, uczymy, pracujemy. Bawiliśmy się ze studentami z Instytutu Wychowania Fizycznego PWSI i P. Rozpoczęły się zajęcia dodatkowe, m. in. rytmika, religia, nauka języka angielskiego, zajęcia taneczne Zumba, zajęcia na basenie „Podwodne przedszkole”.  Jesień to bogata pora roku i dlatego korzystamy z jej darów. Dzieciaki robiły owocowe szaszłyki i ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem skarbów jesieni.